A lányok (is) elérhetik minden céljukat
Meggyőződésünk, hogy a nők vezetői pozícióba kerülése hozzájárul ahhoz, hogy a nők érdekei és problémái megfelelően legyenek képviselve a társadalomban és a döntéshozatalban. Hisszük, hogy a női vezetők nagyobb valószínűséggel fektetnek be a gyermekeket és családokat, az oktatást és az egészségügyet támogató kezdeményezésekbe, hozzájárulva ezzel egy kiegyensúlyozottabb és befogadóbb társadalom létrejöttéhez.
Ahhoz azonban, hogy a lányok következő generációját céljaik elérésére ösztönözzük, minden támogatásra szükség van, tekintettel a társadalomban még mindig meglévő „Dream Gap” (a lányok és a bennük rejlő lehetőségek közötti szakadék) és a nemek közötti egyenlőtlenségekre.

A jelentkezéseket folyamatosan várjuk a hungary (at) inspiring-girls.com emailre.
Csalatkozzon egy inspiráló, nemzetközi közösséghez
A „Dream Gap” leépítése mindannyiunk feladata
A „Dream Gap” a lányok és a bennük rejlő lehetőségek közötti szakadék. A kislányok már 5 éves korukban elkezdenek abban hinni, hogy nem lehetnek elnökök, tudósok, űrhajósok, nagy gondolkodók, mérnökök, ügyvezetők és így tovább. De mit higgyenek, amikor 7 évesen már úgy gondolják, hogy a fiúk okosabbak náluk.
Szomorú, hogy a lányok kisebb eséllyel kapnak tudományos eszközöket, mint a fiúk, és szüleik is kétszer gyakrabban keresnek arra rá az interneten, hogy fiaik tehetségesek-e, minthogy a lányaik azok-e.
Hisszük, hogyha a lányok minél több fantasztikus nővel találkoznak és beszélgetnek, akkor el tudják képzelni és hinni tudnak abban, hogy egy nap ők is sikeres nőkké válnak.
Ez nem lehetséges a “Dream Gap” megszűntetése nélkül, és ez mindannyiunk feladata!
A nemek közötti egyenlőség Magyarországon
A nemek közötti egyenlőség jelenlegi helyzete Magyarországon habár némi előrelépést mutat, de még mindig jelentős kihívásokkal küzd. A 2022-es Nemek Közötti Egyenlőségi Index (Gender Equality Index) szerint Magyarország 100-ból 53,0 pontot ért el, és ezzel a 27. helyen áll az EU tagállamai között. Ez a pontszám azt jelzi, hogy bár történtek előrelépések, Magyarország még mindig elmarad az uniós átlagtól.
A munkalehetőségek és a munkahelyi egyenlőség tekintetében a magyarországi nők számos akadállyal szembesülnek. A 15 év feletti nők és lányok idejük 17,3%-át még mindig fizetetlen (és kevésbé elismert) gondozási és háztartási munkával töltik, szemben a férfiak 8,1%-ával. Emellett 2024 februárjától a parlamenti mandátumok mindössze 14,6%-át foglalják el nők.
Magyarország előtt még mindig hosszú út áll a nemek közötti teljes egyenlőség eléréséig.